Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Lamisil 1xkožní roztok 1% drm.sol.1x4g/40mg

Produkt vám dodá:
Doprava od 98 Kč
skladem
Dalších 63 nabídek od 211 Kč

Popis produktu:
Lamisil 1xkožní roztok 1% drm.sol.1x4g-40mg - 200+ odběrných míst, při objednávce nad 1500... celá specifikace

211.00 276.60 63

246 Kč s DPH

Popis Lamisil 1xkožní roztok 1% drm.sol.1x4g/40mg

Účinná látka: 1 g kožního roztoku obsahuje 10 mg terbinafinum (ve formě terbinafini hydrochloridum).

Další látky:

Akrylatooktylamid kopolymer, hyprolosa, střední nasycené triacylglyceroly; ethanol 96% (V/V).

Použití:

Přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% se používá k jednorázové léčbě tinea pedis (plíseň nohou) označované jako atletická noha.

Účinkuje tak, že usmrcuje houby způsobující onemocnění atletická noha. Po aplikaci na nohy zanechává bezbarvý film, který zůstává na kůži a uvolňuje léčivou látku do kůže.

Podle čeho poznáte, že trpíte onemocněním zvaným atletická noha?

Mykóza nohou neboli "atletická noha" (tinea pedis) se vyskytuje pouze na nohou, kde se často nejdřív objevuje mezi prsty, ale může se také rozšířit na plosky nohou nebo na jejich strany. Nejčastější typ mykózy nohou způsobuje praskání nebo šupinkovité odlupování kůže, ale také se u Vás může vyskytnout mírný otok, puchýře nebo mokvající vředy.

Tyto projevy bývají často spojeny s pocity svědění nebo pálení.

Pokud si nejste jisti, jestli jsou vaše příznaky způsobeny mykózou nohou, obraťte se, prosím, na svého lékaře nebo lékárníka dříve, než začnete přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% používat.

Neužívat: - Jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na terbinafin nebo na kteroukoliv další složku tohoto léčivého přípravku

Nežádoucí účinky:

Méně časté jsou reakce v místě aplikace, jako např. suchá kůže, podráždění kůže nebo pálení kůže po aplikaci. Jsou většinou mírné, přechodné a neškodné.

Ve velmi vzácných případech mohou být lidé alergičtí na přípravek, což může způsobit kožní vyrážku, svědění, puchýře na kůži nebo kopřivku.

Pokud se u vás projevila alergická reakce nebo jakýkoli z výše uvedených příznaků při používání přípravku, odstraňte přípravek denaturovaným alkoholem (k dostání v lékárnách), umyjte si nohy teplou mýdlovou vodou, opláchněte je, vysušte a konzultujte svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této mpříbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Lékové interakce:

Nepoužívejte současně s Lamisilem 1x kožním roztokem 1% jinou léčbu nebo přípravky na své nohy (včetně těch, které jsou dostupné bez lékařského předpisu).

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Těhotenství a kojení:

Jste-li těhotná, poraďte se před použitím přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1% se svým lékařem nebo lékárníkem, jelikož jsou jen omezené zkušenosti s používáním během těhotenství.

V období kojení přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% nepoužívejte, neboť se terbinafin vylučuje do mateřského mléka.

Dávkování:

Pouze pro dospělé. Nepoužívejte u pacientů do 18 let.

Přípravek aplikujte jen jednou. Neaplikujte podruhé.

Přípravek musíte nanést na obě nohy najednou, dokonce i v případě, že jsou příznaky viditelné jen na jedné noze. Tím zajistíte úplné odstranění houby zodpovědné za Vaši infekci.

Tato infekce může být přítomna i na jiných oblastech nohou, kde není viditelné žádné poškození.

Po nanesení na nohy přípravek rychle schne, přitom vytvoří bezbarvý povlak.

Množství přípravku obsažené v tubě je postačující pro ošetření obou nohou.

Lamisil 1x kožní roztok 1% dodává léčivou látku do kůže, kde přetrvává po mnoho dní a usmrcuje houby, které způsobují vznik atletické nohy.

Pro dosažení nejlepších výsledků je zapotřebí nohy neomývat ani neoplachovat po dobu 24 hodin od aplikace přípravku.

Nejlépe je aplikovat Lamisil 1x kožní roztok 1% po sprchování nebo koupeli.

Použití:

 • Léčba spočívá v jediné aplikaci.
 • Omyjte si obě nohy a pečlivě je osušte.
 • Umyjte si a osušte ruce.
 • Odstraňte z tuby uzávěr.
 • Naneste přípravek na obě nohy. Na každou nohu spotřebujte zhruba polovinu tuby, v množství postačujícím pro pokrytí kůže. Ošetřete nejprve jednu nohu, než začnete ošetřovat druhou.
 • Přípravek nanášejte pomocí prstů rukou. Naneste jej rovnoměrně mezi prsty, pod a nad prsty. Potom přípravek naneste na chodidlo a na strany nohy.
 • Přípravek nevtírejte do pokožky a nohy nemasírujte.
 • Druhou nohu ošetřete stejným způsobem, a to i v případě, že její kůže vypadá zdravě. Tím zajistíte úplného odstranění houby - infekce může být přítomna i na druhé noze, ačkoliv se nijak neprojevuje.
 • Nechte přípravek schnout po dobu 1-2 minut, dokud se nevytvoří tenký povlak. Poté si vezměte své obvyklé ponožky či obuv.
 • Po aplikaci si umyjte ruce teplou mýdlovou vodou.
 • Nemyjte si ani si neoplachujte nohy po dobu 24 hodin od aplikace přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1%.

Jemným poklepem vysušte nohy po jemném umytí. - Přípravek již podruhé na kůži nenanášejte.

Lamisil 1x kožní roztok 1% začne okamžitě usmrcovat houby. Film, který se vytvořil, znamená, že léčivá látka proniká do vaší kůže, kde pokračuje v hubení po několik dní. Během několika dnů by se měl stav Vaší kůže začít zlepšovat, ale úplné zhojení kůže si u Vás může vyžádat až 4 týdny.

Pokud jste během jednoho týdne od aplikace přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1% nezaznamenali žádné známky zlepšení, požádejte, prosím, o radu svého lékaře či lékárníka. Pokud přípravek nezabral po jeho první aplikaci, nepoužívejte ho podruhé na stejnou mykózu nohou.

Léčbě napomáhá udržování postižené oblasti v čistotě pravidelným mytím po uplynutí prvních 24 hodin. Kůži pečlivě osušte, bez tření. Snažte se vyhnout škrábání postiženého místa, i když může svědit, protože tak můžete způsobit další poškození a zpomalit proces hojení nebo rozšířit infekci.

Infekci lze snadno přenést na jiné osoby, proto dbejte na to, abyste měli vlastní ručník a oděv a nedělili se o ně s ostatními. Ručníky i oblečení je nutno často prát, abyste se ochránili před opakováním infekce.

Upozornění:

Jestliže se vám přípravek náhodně dostal na obličej nebo do očí

Pečlivě opláchněte váš obličej nebo oči proudem vody. Při přetrvávajících obtížích navštivte lékaře.

Uchovávání:

Přípravek uchovávejte při teplotě do 30 st. C, v původním obalu, aby byl chráněn před světlem.

Varování:

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Nepoužívejte Lamisil 1x kožní roztok 1% po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na tubě a krabičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu.

Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete.

Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Nepoužívejte Lamisil 1x kožní roztok 1%, pokud jste alergický(á)/ přecitlivělý(á) na jakoukoliv látku přípravku.

» Více se dočtete také ve 2 recenzích

 • 3262471
 • 3262471
 • 3262471
 • 3262471
 • 3262471
 • 3262471

Fotogalerie Lamisil 1xkožní roztok 1% drm.sol.1x4g/40mg

Hlavní charakteristiky

Souhrn

Výrobce

Novartis

opravit

Značka

Lamisil

opravit

Druh

roztoky

opravit

Typ produktu

léky volně prodejné

opravit

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Napište nám!

Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost.

Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.